Farfésű. Ilyen szó nincs, de lehetne például az udvarlásra mindig kész, a haján frissen szántott fényes barázdákat viselő férfi szimbóluma.
Ilyesmi szimbólumokat is árulnak a kis kínai mindenes boltban az utca másik oldalán. A pénztár mellett van egy csupor, és abban vagy 100 ilyen farfésű tolongott.
Annyira izgalmasan taszító gondolat ilyesmit birtokolni, hogy majdnem vettem egyet.
Ilyesmi szimbólumokat is árulnak a kis kínai mindenes boltban az utca másik oldalán. A pénztár mellett van egy csupor, és abban vagy 100 ilyen farfésű tolongott.
Annyira izgalmasan taszító gondolat ilyesmit birtokolni, hogy majdnem vettem egyet.
Hát ez a barázdadefiníció nagyon tetszett, nem is gondoltam volna, hogy a szántás módszertanilag ilyen komplex folyamat, ahol figyelni kell a b.falra, a b. fenékre és a b. szeletre egyaránt, hogy a legnagyobb hibáról, a gyengénlátó, vagy teljesen vak barázdáról ne is beszéljünk. Szuper link, köszönöm.
VálaszTörlésSzívesen!
VálaszTörlésAzért jó ez, mert ha kedvem szottyan népies, vagy mezei írást írni, csak előveszem a szótárat, és már írom is, hogy:
VálaszTörlésMintha mélyítő szántással alkották volna, olyan barázdás volt az öreg arca, csak állt, és nézte a fiát.
-Oszt nehogy vakbarázda legyen abból a szántásból fiam!
-Nem lesz, idesapám.
-Nyomjad mélyebbre azt az ekét, fiam!
-Nyomom én idesapám, de laza és osszidácijóra hajlik a talaj, lehet ritkítani.
-Akkor ritkítsad, fiam, csak a baktárijális fertőzésre figyeljé oda!
Igen, érdekes egy szótár. Azt látta például, hogy az első szócikk rögtön: A halál? Szerintem érdekes ez, pláne úgy, hogy csak ezt az egy szót írták névelővel, mintha ez kiemelten kezelendő külön fogalom volna, mintha fontos lenne, hogy rögtön minden dolgok végén kezdjék a felsorolást. Egy mezőgazdasági szótárban.
VálaszTörlésNekem is tetszett.
Az életképe is tetszik. Vicces önre, mint szántóvető-szakértőre gondolni. Egész jól csinálja!:)
Igen, észrevettem. Szabatos definíció, ide is másolom:
VálaszTörlés"A halál
a szervezet életének végleges megszűnése. Egyetlen élőlény sem kerülheti el, akkor is bekövetkezne, ha benne —> betegség nem alakulna ki (természetes halál, az elöregedés folyamán az életműködések fokozatos lassúbbodása és megszűnése). Máskor a halál betegség következménye (kóros halál), bekövetkezhet gyorsan, máskor haláltusa (agónia) előzi meg: öntudatlanság, izmok görcsös összehúzódása, a légzés és a szívműködés szabálytalansága stb. A klinikai halál a légzésnek, a szívműködésnek, ill. az agyvelő működésének (az agyvelő működési áramainak) megszűnésével áll be. A klinikai halál után a szervezet sejtjei (képességüktől függően) egy ideig még túlélnek, ennek elmúltával beszélnek abszolút halálról."
Engem azonban jobban érdekelt volna, hogy mi az élet, azt gondoltam: erre tuti, hogy nincs válaszotok! De volt!
Szóval az élet "a külső környezettel való állandó és szoros kapcsolat alapján kialakult anyagcsere".
VálaszTörlésEz is nagyon jó, minden benne van és szerintem minden szempontból igaz. Nahát.